Puheenjohtajan vaihdos vuoden vaihteessa

 

Syyskokouksessa Nousun pitkäaikaisin puheenjohtaja Sami ilmoitti haluavansa luopua puhenjohtajuudesta sekä hallituspaikastaan. Samin tilalle valittiin Riku Marjeta puheenjohtajaksi. Kokous antoi yksimielisen kannatuksen Rikulle. 

Kokouksessa kiiteltiin Samia vuolaasti ja onhan paljon ehtinyt tapahtua hänen hallituskausillaan. Venettä on vaihdettu isompaan ja myös kompressoria on vaihdettu isompaan. Seuran talous on vakaa ja edellytykset sukeltamiseen ovat kohdillaan. Myös hallitukseen oli kiitettävästi innokkaita tulijoita, joten tekijöitä pitäisi riittää. Lopuksi Sami vahvisti, että sukeltaminen jatkuu vaikka hän nyt siirtyy rivikouluttajaksi,-kippariksi ja -jäseneksi.

Haluamme muistuttaa, että kaikkea ei voi sysätä hallituksellekaan, vaan jokainen meistä voi tehdä jotain seuramme eteen. Yksinkertaisimillaan se voi olla puolison, työkaverin tai ystävän innostaminen introlle ja hänen yhteystietojensa ilmoittaminen koulutusvastaavalle. 

Vastaa